רשמים וחוויות של משתתפים בכנסי העמותה, 2012-2014

סוף שבוע קבוצות- "היינו כחולמים- על היכולת לחלום בקבוצה", חיפה, אוקטובר 2012

"לשמחתי, כחברת עמותה התאפשר לי בזכות ועדת המלגות להשתתף השנה בפעם הראשונה בכנס הקבוצות השנתי. ההשתתפות בכנס הייתה חשובה לי מאוד שכן בעבודתי אני מנחה צוותים רבים, וזה זמן רב שלא השתתפתי בהכשרה או כינוס מקצועי בתחום. במהלך הכנס נתרמתי רבות מהשתתפות בקבוצה הקטנה, וסיימתי את התהליך בה עם מספר תובנות לגבי עצמי והאופן בו אני מתנהלת גם כמנחת קבוצות. מעבר לכך, נתרמתי מהחוויה שבהשתתפות בקבוצה הגדולה והבנת הדינאמיקה הפועלת בה, וכמובן מההתחברות לרשת אנושית ומקצועית בתחום ההנחיה. התחושה שליוותה אותי בסיום הכנס היא שמצאתי קורת גג ראויה לטיפוח הזהות המקצועית שלי ולהתפתחות מקצועית עתידית, ועל כן אני רוצה להודות לוועדה על כך שאפשרה את השתתפותי".

כנס הדרכה "מעז יצא מתוק- ההתנגדות ככוח", דצמבר 2012

"ברצוני להודות לכם על קבלת המלגה שאפשרה לי להשתתף ביום העיון. זה עזר לי מאוד להתעמק במקצוע
הנחיית הקבוצות. לפגוש אנשים עם ניסיון רב במקצוע, להיחשף לסוגי הנחייה שונים, להתנסות בסוגי קבוצות
שונות,לשמוע דעות שונות. אני רואה בזה חשיבות רבה במיוחד לאנשים כמוני שנמצאים בתחילת הדרך. מאוד נהניתי ביום העיון: תוכניתו היתה מקצועית, מאורגנת והוקפדה העמידה בזמנים. מודה לכם מקרב לב".

סוף שבוע קבוצות- "מסע אל תוך מחילת הארנב", פקיעין, אוקטובר 2013

"ברצוני להודות לכם על מתן המלגה שאיפשרה את השתתפותי בכנס הקבוצות בפקיעין. הכנס היווה עבורי נקודת מפגש משמעותית הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית. במהלך הכנס זכיתי להיות מועשרת ומחוזקת. זכיתי לגלות שעדיין יש ביכולתי לתרום… זכיתי לבוא במגע עם תכנים וכלים רבים ומגוונים ובעיקר עם אנשים במגוון גילאים, השקפות וניסיון חיים. יצאתי נתרמת עד מאוד ממפגש בין אישי זה. זכיתי לחוות את עצמי שוב כמשתתפת בקבוצה, להיות שוב חלק ממשפחת/ קהילת הקבוצות. להיזכר בכוחותיי וביכולותיי האישיים והמקצועיים. לפגוש 'מטר' של תובנות… ועתה. אני גאה לומר כי השבוע סיימתי את המפגש השמיני בקבוצה ל… אותה אזרתי עוז להנחות בעקבות הכנס… אני עושה שם שימוש בתובנות, בתחושות וברגשות שאיפשרתי לעצמי לפגוש בכנס… ממשיכה 'לעבוד'. ניתן לומר כי התחלתי את המסע בכנס ממקום של בדידות… סיימתי אותו כחלק מקהילה, כחלק ממשפחה. סיימתי אותו עם תחילתה של בניית זהות עצמית- מקצועית מחודשת. עם הכרה. אולי אפילו עם תעוזה מחודשת לשאיפות עתידיות… במפגש עם מארגני הכנס אמרתי שהרגשתי כה נתרמת, שבאתי בעצמי לתרום. הצעה זו עומדת עדיין בעינה. אשמח לתרום. ולו במעט בחזרה. תודה לכם ולתורמים".

כנס חסמב"ה, חסמב"ה- הקבוצה כחבורת סוד מוחלט בהחלט- הנחיה, הדרכה וטיפול קבוצתיים במתבגרים, רמת אפעל, יולי 2014

"אני סטודנטית… מרגישה "טירונית" בתחום ההנחיה הקבוצתית, ולכן באתי להכיר את התחום קצת יותר לעומק- את היכולות והיתרונות של הקבוצה וכיצד אפשר לממש אותם. המקום העניק לי תחושה של קבלה ופתיחות וגירה אותי לשאול שאלות ולהתעניין יותר ויותר בנושא… הגעתי לכנס ממקום של אי- ידיעה. באתי להכיר את הנושא מקרוב, ללמוד עליו ועל כוחות הקבוצה. יצאתי מחוזקת הן מבחינת הידע והן מבחינה אישית לאחר העידוד והתמיכה שקיבלתי לאורך היום. הכנס לא רק שנותן התבוננות מעמיקה יותר, פותח נושאים לעיון ובחינה הקשורים לטיפול בקבוצה אלא גם מעניק מרחב בינאישי יותר בטוח ומקבל המאגד בתוכו את כל המטפלים העוסקים והמעוניינים לעסוק בתחום".

דילוג לתוכן