אסיפה כללית והרצאה 2021

הנחיית קבוצות תמונה גנרית ארכיון

אסיפה כללית והרצאה 2021

הזמנה
לאסיפה כללית שנתית ולהרצאה
GeneralMeeting2021A.jpeg

יום חמישי 1.7.2021 

בין השעות 19:00-21:30

מפגש  ZOOM

חברי/ות וידידי/ות העמותה,

אנו מתכבדים להזמינכם לאסיפה כללית של העמותה הישראלית להנחיה וטיפול קבוצתי, נפתח את הערב בשיחה עם רועי מצר על קולות גבריים במפגש המקצועי עם נערות נפגעות תקיפה מינית. לפרטים לחצו כאן.

בהמשך המפגש נסכם את פעילות העמותה בשנה שחלפה, ויוצגו דו"חות פיננסיים של העמותה. במפגש נדבר על תכנית העמותה העתידית ועל כנס סופשבוע קבוצות שיתקיים בנובמבר 2021, בזכרון יעקב, ועוד. הצגת העשייה מהווה הזדמנות טובה גם להוקיר את כל העושים במלאכה בעמותה.

כמו במפגשי העמותה האחרים, נבקש גם במפגש זה ליצור מרחב ללמידה ולשיח מקצועי בין עמיתים.

 

מהלך המפגש

19:00-19:15 התכנסות, כוס קפה אישית, ופתיחת האספה.

19:15-20:15 הרצאה ושיחה עם רועי מצר על קולות גבריים במפגש המקצועי עם נערות נפגעות תקיפה מינית

20:15-20:30 הפסקה

20:30-21:30 אסיפה כללית

  • אישור יו"ר אסיפה כללית והצגת מתווה האסיפה
  • העשייה בעמותה – פעילות העמותה 2020
  • הצגת דו"חות פיננסים ואישורם
  • הצגת דו"ח ועדת ביקורת ואישורו
  • המשך פעילות העמותה לשנת 2021
  • דברי הוקרה וסיום

המפגש אינו כרוך בתשלום אך יש להירשם אליו מראש!
הקישור להרשמה בתחתית הדף.

שיחה עם רועי מצר
קולות גבריים במפגש המקצועי עם נערות נפגעות תקיפה מינית

לפני עשרים ושש שנה התחלתי את עבודתי המקצועית כמדריך במעון חסות לנערות בסיכון. מאז ועד היום אני עובד באופן ישיר ובהדרכת צוותים במסגרות פנימייתיות המטפלות בנערות וצעירות המתמודדות עם השלכות הפגיעות שעברו ועדיין עוברות.

היתה זאת סגירת מעגל עבורי כאשר לפני יותר משנה פנו אלי ממכון "חרוב" להנחות קבוצה של גברים "עובדי שטח", שבמסגרת עבודתם בארגונים שונים מלווים נערות וצעירות נפגעות תקיפה מינית. גברים העובדים עם נערות שנפגעו מתמודדים עם דילמות ורגשות הקשורות למפגש המגדרי הייחודי – דילמות המועצמות בסטינג הייחודי של עבודת רחוב. פעמים רבות הם אינם חשים בנוח להביא סוגיות אלו למרחבים מקצועיים נשיים ברובם. מתוך כך צמח הצורך של אותה קבוצה ליצור מרחב גברי במתכונת קבוצת עמיתים. הקבוצה פעלה עצמאית כשנה ולאחריה פנו למכון חרוב לבקש הנחייה חיצונית. הבקשה ממני הייתה "להנחות קבוצה הממוקדת בסוגיות ובדילמות הבאות לידי ביטוי בעבודה הישירה עם נערות נפגעות תקיפה מינית והליווי שלהן, תוך התבוננות במורכבויות שהמפגש מייצר, יתרונותיו וחסרונותיו".

בקבוצה, שעדיין נפגשת בהנחייתי אחת לחודש, נוצר מרחב גברי המאפשר מסע קבוצתי של התבוננות ולמידה על מורכבויות המפגש עם הנערות והצעירות, עם נשות הצוות, עם המעטפות הארגוניות בהן הם עובדים ובעיקר עם התהליך האישי שכל משתתף במפגש עם עצמו.

בערב אספר על המפגשים ותובנות ראשוניות מנקודת מבט שלי כמנחה הקבוצה הייחודית.

רועי מצר

על המרצה

 רועי מצר .M.S.W, מנהל תחום טיפול, עמותת "אותות"; מנחה ומדריך צוותים במסגרות ושירותים לנוער וצעירים/ות בסיכון; בעבר מנהל מסגרת חוץ ביתית לנערות במצבי מצוקה; חתן פרס רקאנטי לעו"ס היזם; חבר, אפק; יו"ר א.ס.פ. – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט.

לחצו על הקישורים לעיון בדוחות 2020:

בברכה,

יו"ר העמותה, טל אלון,
וחברי ועד העמותה

דילוג לתוכן