תורת הקבוצות מפגש 4

הנחיית קבוצות תמונה גנרית ארכיון

תורת הקבוצות מפגש 4

Logo ToratHakvutzot2020

אזור הגבול בין הדרכה להנחיה

על יחסי הגומלין בין הדרכה להנחיה במסגרת קבוצות הדרכה למנחי קבוצות

מפגש חגיגי לכבוד השנה החדשה עם ד"ר סקוט רוטאן*

יום חמישי 24.09.20 בשעה 20:30 – 22:00
מפגש ZOOM

קבוצות הדרכה למנחי קבוצות הן מרחב שבו מתערבבים הגבולות שבין תפקידנו כמדריכים/ות, מנחים/ת, ומטפלים/ות. ההנחיה של קבוצות כאלו מעוררת שאלות כגון שאלת האחריות – למי אנו אחראים יותר? למשתתפים בקבוצה או למשתתפים בקבוצות שהם מנחים? שאלה נוספת המתעוררת קשורה בגמישות שלנו בתפקיד: מתי עלינו להיצמד ל"כובע המדריך", ולסייע למשתתפים לצמוח ולהתפתח מקצועית? ומתי עלינו לעזוב לרגע את ההדרכה, לטובת טיפול ביחסים בין חברי הקבוצה או לטובת תמיכה באחד המשתתפים כאדם, ולא כמנחה קבוצה?

במפגש תציג ד"ר מיכל אלמגור קבוצת הדרכה שהעבירה למנחי קבוצות העובדים עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. ד"ר סקוט רוטן ישוחח על האופן בו הוא תופס את יחסי הגומלין שבן הדרכה להנחיה וכיצד ניתן להתמודד עם המורכבות שבהנחית קבוצות אילו.

המשתתפים יוזמנו לשתף במחשבות, שאלות, וחוויות, ולבחון יחד איך התכנים שהועלו פוגשים אותנו בחיים ובקבוצות שאנו מנחים.

מנחי המפגש: ד"ר תמר שגיב ואילון סלייטר.

*ההרצאות במפגש יתקיימו באנגלית. הדיון שיתקיים בעקבות ההרצאות יתנהל גם באנגלית וגם בעברית לפי בחירת המשתתף.ת.

מארגני הערב

ד"ר מיכל אלמגור: פסיכולוגית קלינית מדריכה ומנחת קבוצות. בנוסף לקליניקה פרטית, מיכל מלמדת באוניברסיטת חיפה ומדריכה צוותים מקצועיים בתחום הפסיכותרפיה והנחיית קבוצות.

ד"ר מיכל אלמגור

ד"ר סקוט רוטאן: נשיא לשעבר וחבר כבוד של האגודה האמריקנית לפסיכותרפיה קבוצתית (AGPA). מייסד המרכז לפסיכותרפיה קבוצתית בביה"ח הכללי של מסצ'וסטס ואחד מהאבות המייסדים של המכון לפסיכותרפיה של בוסטון. מחבר הספר "פסיכותרפיה קבוצתית" (יחד עם וולטר סטון) , פרסם מאמרים וספרים רבים בנושא קבוצות.

ד"ר סקוט רוטאן

ד"ר תמר שגיב: מרצה בכירה בתכנית להתנהגות ארגונית, הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, מנחת קבוצות ומדריכה, פסיכותרפיסטית, סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית, פרקטיקנטית במרכז לבריאות הנפש גהה.

ד"ר תמר שגיב

אילון סלייטר: יועץ ארגוני ומנחה קבוצות, חבר סגל התוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב.

אילון סלייטר
דילוג לתוכן