סופשבוע קבוצות 2021

הנחיית קבוצות

סופשבוע קבוצות 2021

כנס הנחיית קבוצות

ימים חמישי עד שבת,
11-13.11.2021
מלון עדן אין, זכרון יעקב

להלן הקישורים לכל מה שרצית לדעת על הכנס :

כנס זה מיועד למנחי.ות קבוצות, מטפלים.ות קבוצתיים ואנשי מקצוע שנושא הקבוצות קרוב לליבם: מתחומי החינוך, העבודה הסוציאלית, הטיפול, בריאות הנפש והגוף, מסגרות הניהול, הייעוץ הארגוני וההתפתחות האישית.

הכנס מאפשר, במהלך שלושה ימים, למידה מתוך התנסות חווייתית במרחבים קבוצתיים דינמיים מגוונים, ונותן למנחי.ות הקבוצות המשתתפים.ות בו פסק זמן להתבוננות בתחומי חייהם האישיים, החברתיים והמקצועיים.

אנחנו מזמינים אתכן.ם למפגש 'על ציר האפשר'.

'ציר האפשר' נמתח מעבר לקיים ולנראה לעין ומה שאנחנו מחזיקים כאפשרי, הוא שמרחיב אותו ומאפשר תנועה שלנו בהקשרים השונים.
במיוחד השנה, כשאנו מתמודדים עדיין עם גלי מגפת הקורונה והטלטלות החברתיות והפוליטיות. אנו כמהים לחזור ולפתוח מרחב לעבודה פנים אל פנים. מקום להתבוננות וצמיחה בעבודתנו הקבוצתית, בחיים הפרטיים המשפחתיים והחברתיים-פוליטיים.

 מידע חשוב – נא לקרוא 

דואגים לבריאות הקהילה שלנו ומחוייבים לגמישות שתאפשר את קיום הכנס:

הנהלת הכנס נערכת לאפשרויות נוספות לקיומו במלון במידה ותחריף הגבלת ההתקהלות. קרי, קיום מפגשי קבוצות קטנות בחללים סגורים, קבוצות גדולות במרחבים פתוחים של המלון ובכפוף לתקנות באותה עת.

מדיניות הביטולים גמישה ומאפשרת. למידע מפורט לחצו כאן.

ההשתתפות בכנס תתאפשר בכפוף להנחיות עדכניות בעת קיום הכנס.
ראו הנחיות להתנהלות בעת קורונה באתר רמזור ובאתר המלון.

אנו פונים ומציעים לכם להקדים את הרשמתכם כדי:

 • ליהנות מהתעריפים המוזלים של ההרשמה המוקדמת.
 • ליהנות מאפשרויות הבחירה של מגוון הקבוצות הקטנות. בתום ההרשמה המוקדמת, קבוצות שכבר שובצו במלואן, לא תהינה זמינות למאחרים להצטרף).
 • לאפשר להנהלת הכנס להיערך לכנס על בסיס אומדן ריאלי של מספר המשתתפים.

ימים חמישי עד שבת,
11-13.11.2021
מלון עדן אין, זכרון יעקב

נשמח לראותכם,
ועדת היגוי

מרית יפה מילשטיין

מרית יפה מילשטיין
מנהלת הכנס

טל אלון

טל אלון
מדריכת מנחי.ות
הקבוצה הגדולה
והחלימה החברתית

אנקה דיטרוי

אנקה דיטרוי
מדריכת מנחי.ות
הקבוצות הקטנות

סאיד תאלי

סאיד תלי
צוות מנחי
הקבוצה הגדולה

דודי נתן

דודי נתן
רכז ערבים חברתיים

רוני גילת

רוני גילת
מנהלן 

לוח זמנים סופשבוע קבוצות ה-18 'על ציר האפשר'

הכנס יפתח בחמישי ב-10:30 בבוקר ויסתיים במוצאי שבת.

כנס זה מבוסס על עבודה דינמית חווייתית בקבוצות קטנות, קבוצת חלימה חברתית וקבוצה גדולה, כיחידה שלמה. המשתתפים מצופים להשתתף בכל פעילויות הכנס.

 הערות:
* המספרים בסוגריים ליד הקבוצות מסמנים את מספרי המפגשים של כל קבוצה.
* יתכנו עדיין שינויים קלים.

12:00 – 10:30 רישום
12:30 – 11:30 ארוחה קלה
13:00 – 12:30 מליאת פתיחה
13:15 – 13:00 הפסקה
14:30 – 13:15 קבוצה קטנה (1)
15:30 – 14:30 הפסקה וכניסה לחדרים
16:45 – 15:30 קבוצה קטנה (2)
17:15 – 16:45 הפסקה
18:30 – 17:15 קבוצה גדולה (1)
20:30 – 18:45 ארוחת ערב
21:45 – 20:30 ערב תנועה – בהנחיית זהרה כהן-אליאס

יום חמישי
11.11.21

9:00 – 7:00   ארוחת בוקר (ללנים במלון)
10:15 – 9:00 קבוצת חלימה חברתית (1)
10:45 – 10:15 הפסקה
12:00 – 10:45 קבוצה קטנה (3)
12:15 – 12:00 הפסקה
13:30 – 12:15 קבוצה קטנה (4)
14:45 – 13:30 ארוחת צהריים (כניסה: לא יאוחר מ- 14:00)
15:45    הדלקת נרות
16:30 – 14:45 הפסקה
17:45 – 16:30 קבוצה גדולה (2)
18:00 – 17:45 הפסקה
19:15 – 18:00 קבוצה קטנה (5)
20:30 – 19:15 ארוחת ערב
22:15 – 20:30 ערב חברתי חופשי: "שישי פתוח"

יום שישי
12.11.21

9:00 – 7:00   ארוחת בוקר (ללנים במלון)
10:15 – 9:00 קבוצת חלימה חברתית (2)
10:30 – 10:15 הפסקה
11:45 – 10:30 קבוצה קטנה (6)
12:00 – 11:45 הפסקה
13:15 – 12:00 קבוצה קטנה (7)
14:30 – 13:15 ארוחת צהריים (כניסה: לא יאוחר מ- 13:45) ופינוי חדרים
15:00 – 14:30 הפסקה ופינוי חדרים
16:15 – 15:00 קבוצה גדולה (3)
16:30 – 16:15 הפסקה
17:45 – 16:30 קבוצה קטנה (8)
18:00 – 17:45 הפסקה
18:30 – 18:00 מליאת סיום

יום שבת
13.11.21

20:45 – 19:30 סעודת ליל שבת
17:20 (13.11) צאת השבת

15:45 (12.11) הדלקת נרות (מול חדר אוכל)
16:13 כניסת השבת

לשומרי מסורת
זמן תפילה בהפסקות

הקבוצות הקטנות
כסאות טיפול קבוצתי

חלק מרכזי מהעבודה בכנס נעשה בקבוצות קטנות. הקבוצות הקטנות מונחות בגישות מקצועיות מגוונות, על ידי חברי עמותה, שהם אנשי מקצוע, המובילים בתחומם. הקבוצה הקטנה מהווה יחידת למידה ועבודה קבועה ורציפה, לאורך שלושת ימי הכנס. קבוצה זו מאפשרת חוויה אישית, בין-אישית וקבוצתית באווירה אינטימית ומכילה.
הקבוצות ייפתחו רק בהרשמה מספקת ויסגרו כאשר יהיו מלאות. יש לבחור שלוש קבוצות ע"פ העדפה (1, 2 ו-3) ולציין את בחירתך בטופס ההרשמה.

הקבוצות מופיעות בסדר אלפביתי לפי שם המשפחה של המנחה. כל הקבוצות מכבדות שומרי.ות שבת.
אביחי אבידור

אביחי אבידור

עובד סוציאלי MSW, פסיכותרפיסט ומטפל קבוצתי. מנחה קבוצות פרקטיקום ויחסים בינאישיים ומדריך צוותים במרכזים למניעת אלימות ומטפל בקבוצות גברים ונשים. מנחה קבוצות הורים ונפגעי D.S.T.P . קליניקה פרטית ברעננה, מטפל בצעירים, מבוגרים, טיפול זוגי ובקבוצה ברוח האנליזה הקבוצתית.

'על ציר האפשר' – בין משאלות למימוש

נקיים מרחב קבוצתי שמתחיל עם הקבוצה שכל אחד מאיתנו מחזיק בדימיונו וממשיך בכאן ועכשיו הקבוצתי המתרחש פנים אל פנים. נעקוב אחר השפעת הקבוצה על הפרטים בה והשפעת הפרטים על הקבוצה. נחקור את הרעיון של ׳לברוא ולהברא׳ במרחב הקבוצתי ונגלה עד כמה המפגש בין האפשרי והבלתי אפשרי מוליד כאב ותקוה, תנועה ושינוי, התחדשות ויצירה. ההנחיה מתקיימת ברוח גישת האנליזה הקבוצתית.

ברכה הדר

ברכה הדר

פסיכולוגית קלינית, אנליטיקאית קבוצתית; אנליטיקאית ביואנרגטית. עוסקת בנושאים הקשורים לחיבור גוף-נפש, מיניות, זהות, בושה, תגובות פסיכוסומטיות, התבגרות והזדקנות. מנחה בגישה אינטגרטיבית של עבודה קבוצתית אנליטית עם מיקוד על מקומו של הגוף בטיפול.

על החבל המתוח בין מאמץ להרפיה

במשך השהות יחד בקבוצה נברר לעצמנו אילו מרכיבים משתתפים בקביעת הציר האישי של כל אחד בניהול חייו. נתאר לעצמנו ציר שמתחיל בנקודת ה:"אי-אפשר" ונע לעבר נקודת ה"אפשר-הכל". מהם הגבולות שכול אחד שם לעצמו, או לוקח בחשבון. נקודת המוצא המקצועית שלי של שילוב הגוף בעבודה הטיפולית תהווה מרכיב משמעותי בשיקולי "פתיחת הציר האישי". יחד נהיה עדים לציר האפשר הקבוצתי בסדנה של סוף שבוע.

אלה סטולפר

 אלה סטופלר

אנליטיקאית קבוצתית, פסיכותרפיסטית ומדריכה. חברת סגל בתוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת ת"א ומכון גרופ אנליטי במוסקבה, מנהלת תוכנית להנחיית קבוצות בביה"ס לעו"ס ומקימה ומנהלת מכון גרופ אנליטי ברוסיה.

"דלת נעולה?"

"כמה פעמים התדפקנו על דלתה של האבן והרגשנו מגוחכים שרצינו להיכנס…אבל מספיק שפעם אחת היא נפתחה. לא?" (ויסלבה שימבורסקה). בתהליך דינמי ברוח אנליזה קבוצתית נפגוש יחד את הדלתות הנעולות של עצמינו וכאלה שאפשרי כבר לפתוח.

דורית סטנגה

דורית סטנגה

MSW, חברת סגל בית הספר לעבודה סוציאלית (בדימוס) חברת סגל התוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב, מטפלת ומדריכה בגישת האנליזה הקבוצתית.

"הימים חולפים שנה עוברת אבל המנגינה תמיד נשארת״

הקבוצה כסביבה מכילה מאפשרת לכל משתתף להשמיע את קולו, לראות ולהראות ובתהליך מתמשך של מגע עם האחרים להיות יותר מובן לעצמו ולגלות את האפשרי החבוי בתוכו.

נימר סעיד

נימר סעיד

פסיכולוג קליני , מטפל קבוצתי מוסמך ויועץ ארגוני. חבר אפק, הארגון הישראלי ללמידה של תהליכים קבוצתיים וארגונים, חבר האיגוד האמריקאי לטיפול קבוצתי. פסיכולוג קליני בכיר במרפאה לבריאות הנפש, שרותי בריאות כללית, נוף הגליל. פרקטיקה פרטית , חיפה.

"..אני ואת/ה נשנה את העול אם ?…"

בקבוצה , תתאפשר הזדמנות ללמידה חווייתית דרך ההתייחסות אל העולם התוך אישי דרך פיתולי הגלוי והסמוי של הרחשים והחוויות הבינאישית המתקיימות בכאן ועכשיו. מיקודה הדינאמי ייגע ברקמת היחסים המנתבים לאפשרויות של כניסה ומעורבות למרחבי החיפוש אחרי חסמי הקרבה והמוכנות להיות מושקע/ת באינטימיות והדדיות רגשית. אם יש לך מספיק חששות או אומץ מופרז לקבוצה שכזו את/ה מוזמן/ת להשתתף.

הרנן פאבלוקס

הרנן פאבלוקס

MA EXTH, פסיכודרמטיסט, חבר במכון ישראלי לאנליזה קבוצתית, מרצה בבית הספר לחברה ואמנויות, מכללת אונו. מטפל בחינוך מיוחד. קליניקה פרטית ברעננה.

הורדת המסכה

המגפה העולמית שבשה את הדרכים המוכרות להתבונן ולפרש חוויות. דרכי ההתמודדות הממוסדות כללו ריחוק חברתי, סגרים, פגיעה בחופש התנועה וחובת חבישת מסכות. לאחר מתן החיסונים המסכות החלו לרדת. בסדנה נשלב כלים של פסיכודרמה וסוציומטריה עם שיח קבוצתי אנליטי. משתתפות ומשתתפי הסדנא יוזמנו לחקור את "הורדת המסכות" במשמעותה האישית והקבוצתית. על ציר האפשר אילו מסכות תרצו להוריד, מה תרצו לחשוף, באילו גילויים תרצו לשתף את העולם באמצעות הקבוצה הקטנה והקבוצה הגדולה.

ד"ר עדו פלג

ד"ר עדו פלג

פסיכיאטר ואנליטיקאי קבוצתי. עוזר מנהלת המרכז לבריאות הנפש "מזור", מלמד בפקולטה לרפואה בטכניון, במכון לאנליזה קבוצתית ובתואר השני למדעי ההתנהגות בטכניון.

הקבוצה כאילתור – בין חופש ומגבלה

בעבודתם המשותפת, נעים הקבוצה וחבריה בין ספונטניות, העזה והפריה הדדית לבין הכרה בצרכיו של האחר ומגבלות המציאות החברתית. התמודדות זו עזה שבעתיים נוכח הקורונה ואירועי השנה האחרונה. בקבוצה נבחן את התנועה בין חופש ומגבלה במרקם המתהווה בה. נתבונן על השפעת המשתתפים והמנחה על האפשרויות הנפתחות בתוכה, כמו גם על סגירתן. הקבוצה תונחה בגישה המשלבת את האנליזה הקבוצתית והחשיבה ההתייחסותית.

שלמה פלסנר

שלמה פלסנר

מנחה קבוצות יחסים בין אישיים, חבר סגל ההוראה ב: המכללה האקדמית נתניה, דימול – בי"ס להכשרת עובדים סוציאליים, התוכנית להנחיית מעגלי גברים באונ' ת"א. שלמה הוא מייסד, מנהל אמנותי ובמאי של קבוצת התיאטרון "אנסמבל כאן".

להפשיר, לאפשר, לתת פשר

הקורונה הושיבה אותנו מאחורי מסך, עם מסיכה, בהסגר. בעוד שהמצב כפה/איפשר זמן של שהייה, הפנים המשיך לחפש תנועה, לגדול, להתפתח. אני מזמין אתכם.ן לקום, להזיז את הכיסאות הצידה, לשחרר את הגוף, לשחק, להסכים להפתיע את עצמכם.ן. ואז להתכנס למעגל ולעבד יחד את החוויה. ההנחיה תשלב כלים מעולם התיאטרון של קול, כתיבה ותנועה עם עבודה קבוצתית בגישה פסיכואנליטית.

"אומרים שהאדמה שלנו מסתובבת סביב צירה איפה הציר שלי?…" (חנוך לוין)

מה קורה כששני צירים או יותר נפגשים?
תנועה על מפגש צירים מייצרת מגוון של אפשרויות חדשות, מקום, מרחב שהוא מצד אחד מסוכן ומצד שני מלא הבטחות. במפגש הצירים של ה"כאן-ועכשיו" נחקור כפרטים וכקבוצה ונראה מה מתגלה "על ציר האפשר".

סהר רוחאנה
MPA במנהל מערכות בריאות, מנחת קבוצות, יועצת ארגונית בגישה פסיכואנליטית-מערכתית, מדריכה ומייעצת למנהלים ולצוותים בארגונים, מנחה במרכזי סימולציה בחינוך, מתמחה בתוכנית לפסיכותרפיה גוף נפש רוח.

סהר רוחאנה

תולי פלינט

MSW עו"ס קליני, מנחה קבוצות, מטפל זוגי ומשפחתי. מומחה בטיפול ממוקד בטראומה ופוסט טראומה באמצעות EMDR, SE וכן במשפחות במצבי קיצון. מטפל בקליניקה פרטית ובגופים שונים. מרצה, מנחה ומדריך במוסדות שונים. 

תולי פלינט

האפשרות להתבונן בתנועת חיינו

הקורונה פגעה בתנועת האפשר שלנו במרחב, בטווחי התנועה של הגוף והנפש, ברציפות התנועה, בתנועה האישית והבין אישית. אזורי פגיעה (impingements) אלו מבקשים מגע והתייחסות. נעבוד דרך משאבי ליבה תנועתיים נפשיים – דרכם נתבונן באפשרות שלנו לנוע בין נוקשות לזרימה, בין התקרבות להתרחקות, בין האפשר לאי אפשר . נזמין את תשומת הלב לריקוד האישי והקבוצתי המתהווה בכל רגע , בתנועה ובשיח מילולי, תוך רשות גם לשחק ולהנות.

מיכל שיוביץ

A.M מטפלת בתנועה, מדריכה, אנליטיקאית קבוצתית, קליניקה פרטית בכפר-סבא, מומחית תחום שילוב ילדים עם מורכבויות נפשיות במסגרות רגילות. חברת הועד המנהל של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, מלמדת בתוכניות הכשרה לטיפול קבוצתי.

מיכל שיוביץ

תמר עיני להמן

MA, מטפלת במוסיקה,מדריכה, פסיכותרפיסטית, אנליטיקאית קבוצתית (ועד מנהל), מורה ומטפלת בתנועה בגישת "המרחב הפתוח", קליניקה פרטית, משרד הביטחון, עמך, מלמדת במכללת דוד ילין,עורכת ראשית של הספר "סיפור קבוצתי – מנחים כותבים על עבודתם בקבוצות". 

תמר עיני להמן
הקבוצות הגדולות

קבוצת החלימה החברתית והקבוצה הגדולה הן שתי מסגרות, המונחות על ידי אנשי מקצוע בכירים, אשר מאפשרות ליבון של נושא הכנס 'על ציר האפשר' ברמה החברתית, כל אחת בדרכה. ההשתתפות בקבוצות אלו מהווה חלק בלתי נפרד מההוויה והלמידה בכנס.

קבוצה גדולה
קבוצת חלימה חברתית

במפגשי הבוקר שלנו נעבוד בשיטת מטריצת החלום החברתי. בכל חלום יש רובד אישי ורובד חברתי. היחיד חולם עבור עצמו אך בו זמנית גם עבור קבוצה, ארגון, עם וכו'. כשם שמחשבות מחפשות חושב (ביון) כך ניתן להגיד שחלומות מחפשים חולם (לורנס). השיטה שבה אנו משתמשים בחלומות על מנת ללמוד על הרובד החברתי נקראת מטריצת החלום החברתי (social dream matrix).

המשתתפים מתבקשים לספר את החלומות שחלמו בלילות האחרונים או בתקופה האחרונה. כולם יוזמנו להעלות אסוציאציות לחלומות, לתת לחלומות לשוט בחלל ולחפש הדהוד. החלומות והאסוציאציות לחלומות במטריצה יוצרים תמונה הרומזת על תהליכים חברתיים. הרעיון הוא לא להרגיש 'בעלות' על החלום אלא לתת לו לשוט בחלל ולפגוש חלומות אחרים ואסוציאציות של המשתתפים. לא נפרש את הרובד האישי של החלום אלא רק את ההקשר החברתי. הדגש יהיה על אסוציאציות ולא על פירושים.

מתוך שלל החלומות והאסוציאציות שיעלו נמצא חיבורים הנותנים תמונה על העולם החברתי בו אנו חיים, עלינו בצל העימותים והקונפליקטים של השנה החולפת, בישראל של היום, וננסה להרחיב את אפשרויות החשיבה שלנו לגבי המתרחש סביבנו ולקבל תמונה על העולם החברתי המודע והלא מודע בו אנו חיים.

* בקבוצת החלימה החברתית ישתתפו כל משתתפי הכנס

מנחות

מרית יפה מילשטיין, M.A, מטפלת בפסיכודרמה ושילוב אומנויות ביחידים, זוגות משפחות וקבוצות. מדריכה מוסמכת, אנליטיקאית קבוצתית. מלמדת ומדריכה במרפאות וצוותי חינוך ובריאות. חברת סגל ויו"ר לשעבר של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מרפאה להפרעות אכילה ילדים ונוער תל השומר. בעלת פרקטיקה פרטית בגבעת שמואל ותל אביב.

מרית יפה מילשטיין

דר' גילה עפר, Ph.D, פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה ואנליטיקאית קבוצתית. חברה מייסדת ויו"ר לשעבר של מכון תל-אביב לפסיכואנליזה בת זמננו(TAICP) וחברה מייסדת של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריכה במכונים אלו ובתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. בעלת פרקטיקה פרטית בתל-אביב.

ד"ר גילה עפר
הקבוצה הגדולה

הקבוצה הגדולה הינה מרחב של מפגש חברתי ייחודי. זהו מפגש דינאמי, רגיש ומסקרן, עשיר בצירים אפשריים ומאתגרים, המושפע מתהליכים מודעים ולא מודעים. כל אלה ועוד, מאפשרים לחקור את המתרחש בכנס כשלם, בחברה, ובלא מודע החברתי, וגם לחשוב על שינוי.

בימים קשים אלה, על רקע מגפת הקורונה, והתהליכים החברתיים הלא פשוטים שעוברת החברה הישראלית, חשוב במיוחד לגעת בתהליכים עמוקים אלה, שלא תמיד אנו מודעים להם. מפגש הקבוצה הגדולה, בו לוקחים חלק כל באי ובאות הכנס (משתתפים ומנחים), מזמן תהליכים קבוצתיים, חוויות, תחושות ומחשבות, שאינן עולים באף מסגרת קבוצתית אחרת. המשתתפים מוזמנים להתנסות בכל הפגישות, ודרכן לנסות להבין את היחסים המורכבים וההשפעות בין ה"אישי" וה"חברתי".

מפגש זה מתעשר מאד כשמשתמשים בחופש למצוא את הקול האישי, וכשמעיזים לשתף אותו במסגרת החברתית. האפשרות לחלוק מחשבות, רגשות, אסוציאציות ופנטזיות, להקשיב לשיח הפנימי, תוך קיום דיאלוג עם יחידים ותתי קבוצות בנוכחות מספר כל כך גדול של משתתפים מייחד את הקבוצה הגדולה. השתתפות בקבוצה הגדולה, תספק לנו הזדמנות להיות מופתעים מהעושר, הגיוון והפתיחות החברתית. ההתנסות בקבוצה הגדולה גם מצמיחה אותנו כחברה האזרחית, ומפתחת את ההקשבה לקולות, ולהשמעתם.

ניסיוננו עוזר לנו להציב את הנחת היסוד, לפיה כולנו פוגשים בקבוצה הגדולה את התהליכים של אותה חברה בה אנחנו חיים. הייצוגים של כולם ישמיעו צלילים גלויים וסמויים שמהווים את המוזיקה של חיינו.

** בקבוצה הגדולה ישתתפו כל באי כנס, משתתפים וצוות גם יחד

מנחה ומנחים

תמי אלעד, MSW, מטפלת אישית, זוגית וקבוצתית בקליניקה פרטית. מדריכה על עבודה אישית, זוגית וקבוצתית בקליניקה ובצוותים טיפוליים שונים בתחומי טיפול מגוונים. חברת סגל התכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב. חברת המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מתמחה בהנחיית קבוצות גדולות בארץ ובעולם.

תמי אלעד

דר' רובי פרידמן, פסיכולוג קליני מדריך, אנליטיקאי קבוצתי, עוסק בעבודה עם חלומות, עם הפרעות יחסים כבסיס הפתולוגיה האנושית, ובתופעות חברתיות, כגון מטריצת החיילים.

ד"ר רובי פרידמן

סאיד תלי, MSW, עובד סוציאלי בכיר, אנליטיקן קבוצתי ומגשר מוסמך במשפחה, מפקח ארצי במשרד הרווחה בתחום הפרט והמשפחה, חבר סגל התכנית להנחיית קבוצות בבית ברל ובעל קליניקה פרטית.

סאיד תאלי

לקריאת מאמרים – נא ללחוץ על הקישורים:

"ההשלמה ההדדית של חלימה חברתית", מאת: וו' גורדון לורנס וחנה בירן.

 "הקבוצה הגדולה: תהליכים דינמיים, השלכות חברתיות וערך טיפולי", מאת חיים וינברג, דניאל ג'. נ. ווייסהוט (מקבץ 18.1 אביב 2013).

מפגשים חברתיים 2021

"פגישה,

חצי פגישה,

מבט אחד מהיר…"

         (רחל)

כנס סופשבוע טיפול קבוצתי

המבט פונה פנימה אל עצמי והחוצה אל המפגש עם האחר. תשומת הלב משתנה בין תנועת הגוף לתנועת היחסים…
לנוע יחד בתוך מרחקים משתנים, מציאת מרחק "נכון" ובדיקת האפשרי.

הגוף כנקודת עיגון בתוך תקשורת, מול פרטנר ובתוך קבוצה.

בואו, כמו שאתם.
להתראות!

מנחה

זהרה כהן-אליאס, מנחת קבוצות, מורה לקונטקט ואימפרוביזציה בתנועה. אוצרת ויוזמת מרחבים לעבודה קבוצתית בשילוב אמנויות.

זהרה כהן-אליאס
לוגו כנס סופשבוע קבוצות טיפוליות

יום שישי

ערב "שישי פתוח"

ערב חברתי חופשי ליוזמות קהילת המשתתפים

 הכנס מהווה מקום מפגש חדש או חוזר עם מנחי קבוצות ממגוון מקצועות ומקומות. בערב זה אנו מזמינים אתכם בלובי המלון למפגש חופשי עם חברים ותיקים וחדשים, בגבולות הזמן והמקום, עם כיבוד קל ומשקאות.

כנס הנחיית קבוצות
כנס הנחיית קבוצות
כנס הנחיית קבוצות
הרשמה 2021

שמחים שבחרת להירשם לסופשבוע קבוצות ה-18 'על ציר האפשר'.

בעת ההרשמה יהיה צורך לבחור קבוצה קטנה שבה תשתתפו לאורך כל הכנס, מתוך רשימת הקבוצות המוצעות, ולסמן את סידור הלינה העדיף עליך. לאחר ביצוע ההרשמה בטופס ההרשמה, יש לבצע תשלום.

פרטים על אמצעי התשלום, מלגות ומדיניות הביטולים מצויינים בהמשך.

הסדרי לינה

כפי שמופיע בטבלת המחירים, אפשרויות הלינה הן, שלושה בחדר*, שניים בחדר, או יחיד בחדר. אפשר שלא ללון במלון**, אך אנו ממליצים על חווית כנס מלאה בין כותלי בית המלון.

לתשומת לב:
* במידה שבחרת חדר לשניים או לשלושה, נוכל להיענות לבקשתך רק אם נמצא שותפ(ים) רלוונטי(ים) לחדר.
** השתתפות בכנס ללא לינה במלון כוללת ארוחות וכיבוד למעט ארוחת בוקר.

*חשוב!
חבר – הוא חבר/ת עמותה אשר שילם/ה דמי חברות לשנת 2021. האם עדיין לא חבר/ה? לחץ/י כאן להצטרפות

 

לבירורים וסיוע בהרשמה, ניתן לפנות למזכירות העמותה 054-5248685, isragrouptherapy@gmail.com

מלגות

כל משתתף/ת רשאי/ת להגיש בקשה לקבלת מלגה. בקישור זה תמצא/י את הקריטריונים להגשת מלגה וקישור לטופס האלקטרוני שעליך למלא ולשלוח אונליין.
שימו לב – את הבקשות יש להגיש עד תאריך 10.10.21 בחצות.

תרומה לקרן המלגות של העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי

העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי תומכת באנשי/נשות מקצוע העוסקים/ות בתחום הקבוצות, אשר ידם/ן אינה משגת להשתתף בכנסים ובימי עיון שהעמותה מארגנת. זאת, מתוך תפיסת הערבות ההדדית כערך מרכזי בקהילייה המקצועית ככלל ובעמותה בפרט. על מנת לאפשר לאנשי/נשות מקצוע אלה להשתתף בפעילות העמותה ובכך לתרום להתפתחותם/ן המקצועית, אנו מזמינים/ות אותך לתרום לקרן המלגות של העמותה. לפרטים נוספים בנושא מלגות – לחצו כאן.

מדיניות ביטולים

הנהלות העמותה והכנס, התאימו את מדיניות הביטולים לייחודיות השנה ולערפל שאופף אותנו בכל הקשור להשפעות הקורונה על קיום הכנס במתכונת של פנים אל פנים:

 1. העמותה תחזיר לכל נרשמי הכנס את מלוא דמי ההרשמה במידה והנחיות הממשלה ימנעו את קיום הכנס.
 2. העמותה תחזיר לנרשם לכנס את מלוא דמי ההרשמה, במידה והוטלה עליו חובת בידוד, ויהיה בידיו אישור לכך ממוסד מוכר (משרד הבריאות, קופת החולים).
 3. גם דמי הביטול שלא מהסיבות שנמנו לעיל, יהיו נמוכים השנה מכפי שנהוג בשנים רגילות:

מועד                                     אחוזי החזר מתשלום

עד ה- 29/9                         100%
בין ה- 30/9 – 9/10            85%
בין ה- 10/10 – 24/10        60%
בין ה- 25/10 – 3/11           60%
החל מ- 1/11                        אין החזר

הנהלת הכנס מכינה מספר תרחישים שבהם יידרשו התאמות למצב הקורונה:

 • השתתפות בכנס רק לבעלי התו הירוק או תחליפיו.
 • קיום מפגשים של קבוצות גדולות במרחבים פתוחים של המלון.
 • הפעלת הכנס באופן וירטואלי (זום) במקרה של סגר . במקרה כזה מובטח החזר כספי מלא למי שנרשם ולא ירצה לקחת חלק בכנס הוירטואלי, והחזר כספי של ההפרש בין עלות ההשתתפות בכנס הנושם לכנס בזום לאלו שלא יותרו על ההזדמנות.

אנו פונים ומציעים לכם להקדים את הרשמתכם כדי:

 • להנות מהתעריפים המוזלים של ההרשמה המוקדמת.
 • להנות מאפשרויות הבחירה של מגוון הקבוצות הקטנות. בתום ההרשמה המוקדמת, קבוצות שכבר שובצו במלואן, לא תהינה זמינות למאחרים להצטרף).
 • לאפשר להנהלת הכנס להיערך לכנס על בסיס אומדן ריאלי של מספר המשתתפים.
כנס טיפול קבוצתי
הדרך והמקום 2021

מלון עדן אין

דרך אהרון 2 זכרון יעקב

השהות בכנס עם לינה כוללת 3 ארוחות ביום, שתייה חמה/קרה וכיבוד קל במהלך היום. אלו הבוחרים/ות ללון מחוץ למלון יהנו מארוחות וכיבוד למעט ארוחת בוקר.
הסדר לינה – בעמוד ההרשמה לכנס.

את הדרך לזכרון יעקב אפשר לעבור יחד או לחוד, בתחבורה הציבורית או ברכב הפרטי.
אם אתם ברכב פרטי ולא מעוניינים לנסוע לבד, אנו סבורים שיימצאו משתתפים שישמחו לחלוק אתכם את הדרך, ולכן מציעים לעזור בחיבורים. המעוניינים יכולים להשאיר פרטים בטופס ההרשמה.

 

מלון עדן אין

– האוכל במלון כשר וחלאל. כמו כן, יש בו בית כנסת אשר משמש את כלל אורחי המלון, הכולל ספר תורה אשכנזי, סידורים, זמירות של שבת וחומש.

– המלון מותאם לבעלי מוגבלויות וכולל: 2 חדרים מונגשים, מעברים מונגשים לשירותים המרכזיים בלובי המלון, לחדר האוכל ולאולם ההרצאות, מערכת שמע "לולאה" בקבלה ובאולם הכנסים, מעלון בבריכה ומשטחי סימון לכבדי ראייה.

דילוג לתוכן