סופשבוע קבוצות 2022

כנס הנחיית קבוצות

סופשבוע קבוצות 2022

לוגו כנס סופשבוע קבוצות

ימים חמישי עד שבת,
10-12.11.2022

מלון עדן אין, זכרון יעקב

להלן הקישורים לכל מה שרצית לדעת על הכנס :

היֹה היה… פעם

"כאן יא מכאן" הינו ביטוי נפוץ בערבית, המקביל בעברית ל"היֹה היה פעם". זוהי פתיחה מקובלת שנהוג לפתוח איתה סיפורי ילדים או סיפורי אגדות המכילים פנטזיות, משאלות, פחדים ורמזים מטרימים על המתרחש.

אנחנו מזמינים אתכן.ם לכנס "כאן יא מכאן – היֹה היה" הכנס השנתי ה- 19 של העמותה להנחיה ולטיפול קבוצתי. 

זו הזמנה לחזור לאירועים משמעותיים בחיים, לספר ולבחון את השפעתם של מקומות, חוויות ודמויות.
מפגש עם כל מיני תקופות, כאלו שמתגעגעים אליהם וכאלו שעדיין יש חשש מהמגע איתן. האם הדברים שאנו זוכרים אכן התרחשו כפי שאנו זוכרים אותם?

איך נבנה הסיפור של כל אחד ואחת מאתנו? האם הסיפור שלנו שלם, או שנותרו חלקים חסרים ופרקים שניתן עוד להשלים? מה גלוי ומה עודנו מסתתר וממתין לחשיפה?
בואו למסע של חיפוש, גילוי והרכבה של חלקי הפאזל החסרים. זוהי הזדמנות, בעזרת התהליכים הקבוצתיים המגוונים שמציע הכנס, ליצור מהדורות חדשות של סיפורים ישנים ופרקים נוספים ב"כאן ועכשיו", ולסמן שבילים ללכת בהם בעתיד.

כנס זה מיועד למנחי ומנחות קבוצות, מטפלים קבוצתיים ואנשי מקצוע מתחומי החינוך, העבודה הסוציאלית, הטיפול, בריאות הנפש והגוף ותחומי הניהול והייעוץ אשר נושא הקבוצות קרוב לליבם.
במהלך שלושה ימים תתקיים בכנס התנסות חווייתית במרחבים קבוצתיים דינמיים מגוונים אשר מאפשרת גם למידה וגם פסק זמן להתבוננות בתחומי החיים האישיים, החברתיים והמקצועיים.

אנו פונים ומציעים לכם להקדים את הרשמתכם:
כדי ליהנות מהתעריפים המוזלים של ההרשמה המוקדמת, ומאפשרויות הבחירה של מגוון הקבוצות הקטנות (בתום ההרשמה המוקדמת, קבוצות שכבר שובצו במלואן לא תהינה זמינות למאחרים להצטרף).

נשמח לראותכם,
ועדת היגוי

סאיד תאלי

סאיד תלי
מנהל הכנס

ד"ר אריאלה בארי בן ישי

ד"ר אריאלה בארי- בן ישי
מדריכת מנחי.ות
הקבוצה הגדולה
והחלימה החברתית

אנקה דיטרוי

אנקה דיטרוי
מדריכת מנחי.ות
הקבוצות הקטנות

ד"ר עדו פלג

ד"ר עדו פלג

אביחי אבידור

אביחי אבידור
יו"ר העמותה

סהר רוחאנה

סהר רוחאנה
 

יעל סגל

יעל סגל

רוני גילת

רוני גילת
מנהלן 

לוח זמנים סופשבוע קבוצות 19: 'כאן יא מכאן'

הכנס ייפתח בהתכנסות והרשמה, החל מ-10:30 ביום חמישי 10.11.22 בבוקר, ויסתיים במוצאי שבת 12.11.22.

הכנס מבוסס על עבודה דינמית חווייתית בקבוצות קטנות, קבוצת חלימה חברתית וקבוצה גדולה, כיחידה שלמה. המשתתפים מצופים להשתתף בכל פעילויות הכנס.

12:00 – 10:30 רישום
12:30 – 11:30 ארוחה קלה
13:00 – 12:30 מליאת פתיחה
13:15 – 13:00 הפסקה
14:30 – 13:15 קבוצה קטנה (1)
15:30 – 14:30 הפסקה וכניסה לחדרים
16:45 – 15:30 קבוצה קטנה (2)
17:15 – 16:45 הפסקה
18:30 – 17:15 קבוצה גדולה (1)
20:30 – 18:45 ארוחת ערב
21:45 – 20:30 פעילות חברתית/תרבותית         

יום חמישי
10.11.22

09:00 – 07:00 ארוחת בוקר (ללנים במלון)
10:15 – 09:00 קבוצת חלימה חברתית (1)
10:45 – 10:15 הפסקה
12:00 – 10:45 קבוצה קטנה (3)
12:15 – 12:00 הפסקה
13:30 – 12:15 קבוצה קטנה (4)
14:45 – 13:30 ארוחת צהריים (כניסה: לא יאוחר מ- 14:00)    
16:30 – 14:45 הפסקה
17:45 – 16:30 קבוצה גדולה (2)
18:00 – 17:45 הפסקה
19:15 – 18:00 קבוצה קטנה (5)
20:30 – 19:15 ארוחת ערב
22:15 – 20:30 ערב חברתי 

יום שישי
11.11.22

09:00 – 07:00 ארוחת בוקר (ללנים במלון)
10:15 – 09:00 קבוצת חלימה חברתית (2)
10:30 – 10:15 הפסקה
11:45 – 10:30 קבוצה קטנה (6)
12:00 – 11:45 הפסקה
13:15 – 12:00 קבוצה קטנה (7)
14:30 – 13:15 ארוחת צהריים (כניסה: לא יאוחר מ- 13:45)    
15:00 – 14:30 הפסקה ופינוי חדרים
16:15 – 15:00 קבוצה גדולה (3)
16:30 – 16:15 הפסקה
17:45 – 16:30 קבוצה קטנה (8)
18:00 – 17:45 הפסקה
18:30 – 18:00 מליאת סיום

יום שבת
12.11.22

יציאת שבת: 17:20
סעודת ליל שבת: 20:45 – 19:30
זמן תפילה בהפסקות

כניסת שבת: 16:13
(הדלקת נרות מול חדר אוכל, בשעה 15:45)

לשומרי מסורת

הקבוצות הקטנות
קבוצה קטנה

חלק מרכזי מהעבודה בכנס נעשה בקבוצות קטנות. הקבוצות הקטנות מונחות בגישות מקצועיות מגוונות, על ידי חברי עמותה שהם אנשי מקצוע בכירים ומנוסים. הקבוצה הקטנה מהווה יחידת למידה ועבודה קבועה ורציפה, לאורך שלושת ימי הכנס. קבוצה זו מאפשרת חוויה אישית, בינאישית וקבוצתית באווירה אינטימית ומכילה.
הקבוצות יפתחו רק בהרשמה מספקת ויסגרו כאשר יהיו מלאות. יש לבחור שלוש קבוצות ע"פ העדפה (1, 2 ו-3) ולציין את בחירתך בטופס ההרשמה.

להלן רשימה מעודכנת של הקבוצות הקטנות ומנחיהן:

התווספה הקבוצה של אביחי אבידור.
חני בירן החליטה, מסיבות אישיות, לא להנחות בכנס השנה.

ראו פירוט המנחים בהמשך.

הקבוצות מופיעות בסדר אלפביתי לפי שם המשפחה של המנחה. כל הקבוצות מכבדות שומרי.ות שבת.
אביחי אבידור

אביחי אבידור

עובד סוציאלי MSW, פסיכותרפיסט ומטפל קבוצתי. מנחה קבוצות פרקטיקום ויחסים בינאישיים ומדריך צוותים במרכזים למניעת אלימות ומטפל בקבוצות גברים ונשים. מנחה קבוצות הורים ונפגעי D.S.T.P . קליניקה פרטית ברעננה, מטפל בצעירים, מבוגרים, טיפול זוגי ובקבוצה ברוח האנליזה הקבוצתית.

היֹה היה – העיסוק בעבר בעיקר נחוץ כמשאב להזנת ביטחון, התחדשות ותקווה

סיפורים אישיים הנשזרים זה בזה, מפגשים ומראות, מערכות יחסים מתהוות, כל אלה מאפשרים מסע חוויתי, קרוב ונועז. במרחב הזמן שבין העבר לעתיד נאספים זיכרונות וחוויות המשפיעים על תפיסת העצמי, על תפיסות יחסים ועל תפיסות העולם. במרחב הקבוצתי ניתן לעצמנו הזדמנות לעצור ולחקור את מה שהיה ומה שקרה- כאן ועכשיו. הדהודים והשתקפויות יולידו התבוננות במה שקפא בזמן ובדרכים בהן הוא משתחזר. נבחן ממה נרצה להיפרד ועם מה נרצה להמשיך לעבר ההתחדשות והתקווה.

דורי בר-לב

דורי בר- לב

מטפל מוסמך פסיכותרפיה גופנית, מטפל AEDP, מנחה קבוצות ויועץ לפיתוח מנהיגות. מנהל עמותת 'בסוד שיח' וחבר בא.פ.ק.
קליניקה פרטית בכפר סבא, בדגש על עבודה עם גברים בטיפול פרטני וקבוצתי.

הגוף הזוכר- 'כאן ועכשיו'

הגוף 'זוכר' את שהנפש נוטה לשכוח. כל אירועי חיינו שוכנים בו, וכל החבוי מעינינו נמצא בו. הגוף הוא ה'שער' דרכו נתקרב אל הזיכרונות שנטמנו או קפאו בתוכנו.
מפגש חוויתי לחקר עצמנו, לחלקים בתוכנו ולחקר המרחב והזיכרון הקבוצתי שמתהווים 'כאן ועכשיו' בעבודה עם הגוף.
נשתמש בכלים מהתאוריה הפולי-ווגאלית (פורג'ס), טיפול חוויתי דינמי מואץ (AEDP) וניעזר במיינדפולנס והתמקדות, לצד הדינמיקה המתרחשת בקבוצה.
הגוף יהיה לנו מורה דרך לחיפוש אחר משאבים, לשהייה עם הזיכרונות שיעלו ולוויסות רגשי.

פנים אל מול פנים

המפגש עם אחרים ב"היכל המראות" של הקבוצה מזמין אותנו, דרך המפגש עם האחר, לפגוש פנים, מוכרים פחות או יותר, של עצמנו. בתהליך הקבוצתי מתרחשת היכרות הולכת ומעמיקה, בה דברים שלא רואים מכאן רואים משם.
אנחנו מזמינים אתכם למסע קבוצתי משותף בו נאסוף ונחבר עוד חלקים מן הפאזל.

יעל סגל

מטפלת פרטנית, מדריכה מנהלים וצוותים, מנחת קבוצות. חברת סגל בתוכנית להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים. בוגרת התכנית לייעוץ ארגוני פסיכואנליטי מערכתי. בעלת קליניקה פרטית.

יעל סגל

דור רויטמן

פסיכולוג קליני, מדריך. מנהל "השביל", בית מאזן בחולון. בוגר המכון לאנליזה קבוצתית, חבר הועד המנהל של העמותה לטיפול והנחיה קבוצתית.

דור רויטמן
אלה סטולפר

 אלה סטופלר

אנליטיקאית קבוצתית, פסיכותרפיסטית, מדריכה. חברת סגל בתוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת ת"א, במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, במכון לאנליזה קבוצתית ברוסיה, ובביה"ס לפסיכולוגיה התייחסותית בקייב. בעלת קליניקה פרטית.

סיפורי אחים, היֹה היה לי אח/ות…

לא משנה באיזה יחסים אנחנו נמצאים עם האחים שלנו, אם הם קרובים או רחוקים, אם הם מדומיינים ואם הם בקונפליקט, הם ללא ספק, מעצם קיומם, דמויות משמעותיות המשפיעות עלינו כל החיים. "המרחב האחאי" מהווה מקור ראשוני להתקשרות שלנו עם בני גילנו, עם עמיתנו וגם עם בני.ות הזוג שלנו. במרחב הקבוצתי בסדנה נוכל לנוע בין הסיפורים השונים ולהיפגש איתם דרך השחזורים והתיקונים בהפרעות שנוצרו ביחסים. יחד ניצור מרחב של תעוזה, עדות והתבוננות, נחקור ונחווה את הנוכח ואת הנעדר ביחסי אחים "שם ואז", והיום דרך "כאן ועכשיו קבוצתי", וניצור הזדמנויות לתקווה והשפעה.

הרנן פאבלוקס

הרנן פאבלוקס

MA EXTH, פסיכודרמטיסט, חבר במכון ישראלי לאנליזה קבוצתית, מרצה בבית הספר לחברה ואמנויות, מכללת אונו. מטפל בחינוך מיוחד. קליניקה פרטית ברעננה.

כאן יא מכאן, היֹה היה, Once upon a time, Habia una vez

הקבוצה הקטנה מהווה מיכל לשיח בינאישי אינטימי, הדדי, חושף ומרחיב, בה גם מתאפשרת חשיפת הלא מודע בסיפור ובתפקיד.
חברי.ות הקבוצה יוזמנו להעז לתקשר חלקים מהסיפור ההולך ומתנסח בקבוצה הקטנה כייצוג של מיכל קהילתי רחב יותר, כייצוג של חיבור אל העולם המשפחתי והקהילתי של כל אחד ואחת מאיתנו.
דרכי העבודה האפשריות בקבוצה יכללו שיח קבוצתי אנליטי, פסיכודרמה, סוציומטריה, תנועה, אמנות, דרמה וסיפור. התבוננות מנחה הקבוצה ממוקדת בתהליכים של הפרטים בה, בהקשר של הקבוצה כשלם. זו סדנה חווייתית ללא מטרות טיפוליות. אני מזמין את המצטרפות והמצטרפים לקבוצה לבוא ללא תוכנית או ציפייה מוגדרים אלא להתמסר לחוויה קבוצתית מרחיבה ומסקרנת

ד"ר עדו פלג

ד"ר עדו פלג

פסיכיאטר ואנליטיקאי קבוצתי. עוזר מנהלת המרכז לבריאות הנפש "מזור", מלמד בפקולטה לרפואה בטכניון, במכון לאנליזה קבוצתית ובתואר השני למדעי ההתנהגות בטכניון.

מה שהיה הוא שיהיה?

חברי.ות הקבוצה ממלאים אותה בסיפורים. הם מתערבבים, צובעים זה את זה ואורגים סיפור משותף. כיצד יתפתח סיפור זה? כיצד זה ישפיע על האופן בו יספרו חברי הקבוצה על עצמם? תוך הישענות על האנליזה הקבוצתית נבחן את התנועה המתפתחת בקבוצה, את הגרסאות המשתנות של החוויה המתהווה בה ואת אפשרות התפתחותן של נקודות מבט חדשות.

שלמה פלסנר

שלמה פלסנר

מנחה קבוצות יחסים בן אישיים. חבר בסגל התוכנית MEN-TORING באוניברסיטת תל אביב. במאי תאטרון ומייסד קבוצת התאטרון אנסמבל כאן. מעביר סדנאות שמשלבות עבודה עם גוף קול וטקסט.
 

היֹה היו גוף וקול

מה הסיפור של גוף וקול בקבוצה? איך הם מהדהדים בין חברי וחברות הקבוצה ומשתקפים בכאן ועכשיו הקבוצתי? הסדנה תעסוק בסיפורים שאנחנו זוכרים ומספרים לעצמנו, וגם בסיפורים שאין לנו מגע ישיר ומודע איתם, אלו שעוברים ליד האוזן, ועומדים על קצה הלשון. נשתמש בקבוצה כהיכל תהודה לסיפורים, ונזמין למרכז המעגל את הגוף והקול לספר אותם.
הסדנה תשלב כלים קבוצתיים "קלאסיים" יחד עם כלים מעולם התיאטרון והכתיבה.

רונן קובלסקי

רונן קובלסקי

פסיכולוג קליני מדריך. ראש המכון לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק. חבר במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריך במרכז ויניקוט בישראל, ובמכללה האקדמית לחברה ואומנויות. שיחק, כתב וביים בתיאטראות שונים. זכה בפרס "ARENA" האירופאי לבימוי.
 

הקבוצה חולמת את הסיפור מחדש

פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק היא שיטת טיפול קבוצתית דינמית מתפתחת, בה חברי קבוצה יוצרים אימפרוביזציה תיאטרונית המתבססת על סיפוריהם. נוצר מרחב משחקי של חשיבת חלום סביב הנרטיבים, המאפשר עיבוד והפנמה מחדש. חברי הקבוצה עוברים בין "לשחק את האחר", לבין "האחר משחק אותי" – תוך הגברת תהליכים של השתקפות ושל חילוף חומרים מנטלי, והבהרת מטריקס ההשלכות בתוך הקבוצה.

סופי שהואן- דלאל

סופי שהואן- דלאל

מנחה ומטפלת קבוצתית. בוגרת התכנית "טיפול קבוצתי אנליטי", אוניברסיטת ת"א. מתמחה בתכנית "פסיכותרפיה משולבת גישות" באוניברסיטת חיפה. אשת פיתוח ידע ותוכן, הכשרת מנחים וצוותים בתכנית לסימולציות בחינוך במכון מופ"ת.

 

לספר… ולספר מחדש את הסיפור

"כאן יא מכאן" היֹה היה פעם ויש סיפור.
יש לי סיפור ויש להם. סיפור לתוכו באתי, והסיפורים התערבבו להם. איזה שלי ואיזה שלהם. איפה הם חופפים ואיפה הם נפרדים ושונים. איך הסיפור שלי נרקם בצילו ובמקביל לסיפור שלהם.
הסיפור אינו מנותק מה"מכאן" – המקום. המקום שמתקיים בו הסיפור.
בתהליך קבוצתי דינמי תתאפשר קריאה מחודשת של הסיפורים ופילוס נתיבים חדשים להליכה דרכם.

סיפור תנועת חיינו

נולדנו לנוע. טווחי התנועה של הגוף והנפש, רציפות התנועה, והתנועה האישית והבין אישית, מספרים סיפורי חיים ומבקשים מגע והתייחסות. נעבוד דרך משאבי ליבה תנועתיים נפשיים ודרכם נתבונן באפשרות שלנו לנוע בין נוקשות לזרימה, בין התקרבות להתרחקות, בין הגלוי לנסתר. נזמין את תשומת הלב לריקוד האישי והקבוצתי המתהווה בכל רגע, בתנועה ובשיח מילולי, תוך רשות גם לשחק וליהנות.

מיכל שיוביץ

A.M מטפלת בתנועה, מדריכה, אנליטיקאית קבוצתית, קליניקה פרטית בכפר-סבא, מומחית תחום שילוב ילדים עם מורכבויות נפשיות במסגרות רגילות. חברת הועד המנהל של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, מלמדת בתוכניות הכשרה לטיפול קבוצתי.

מיכל שיוביץ

תמר עיני להמן

A.M מטפלת בתנועה, מדריכה, אנליטיקאית קבוצתית, קליניקה פרטית בכפר-סבא, מומחית תחום שילוב ילדים עם מורכבויות נפשיות במסגרות רגילות. חברת הועד המנהל של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, מלמדת בתוכניות הכשרה לטיפול קבוצתי.

תמר עיני להמן
הקבוצות הגדולות

קבוצת החלימה החברתית והקבוצה הגדולה הן שתי מסגרות, המונחות על ידי אנשי מקצוע בכירים, אשר מאפשרות ליבון של נושא הכנס 'כאן יא מכאן' ברמה החברתית, כל אחת בדרכה. ההשתתפות בקבוצות אלו מהווה חלק בלתי נפרד מההוויה והלמידה בכנס.

קבוצה גדולה
קבוצת חלימה חברתית

במפגשי הבוקר שלנו נעבוד בשיטת מטריצת החלום החברתי. בכל חלום יש רובד אישי ורובד חברתי. היחיד חולם עבור עצמו אך בו זמנית גם עבור קבוצה, ארגון, עם וכו'. כשם שמחשבות מחפשות חושב (ביון) כך ניתן להגיד שחלומות מחפשים חולם (לורנס). השיטה שבה אנו משתמשים בחלומות על מנת ללמוד על הרובד החברתי נקראת מטריצת החלום החברתי (social dream matrix).
המשתתפים מתבקשים לספר את החלומות שחלמו בלילות האחרונים או בתקופה האחרונה. כולם יוזמנו להעלות אסוציאציות לחלומות, לתת לחלומות לשוט בחלל ולחפש הדהוד. החלומות והאסוציאציות לחלומות במטריצה יוצרים תמונה הרומזת על תהליכים חברתיים. הרעיון הוא לא להרגיש 'בעלות' על החלום אלא לתת לו לשוט בחלל ולפגוש חלומות אחרים ואסוציאציות של המשתתפים. לא נפרש את הרובד האישי של החלום אלא רק את ההקשר החברתי. הדגש יהיה על אסוציאציות ולא על פירושים.
מתוך שלל החלומות והאסוציאציות שיעלו נמצא חיבורים הנותנים תמונה על העולם החברתי בו אנו חיים, עלינו בצל העימותים והקונפליקטים של השנה החולפת, בישראל של היום, ננסה להרחיב את אפשרויות החשיבה שלנו לגבי המתרחש סביבנו ולקבל תמונה על העולם החברתי המודע והלא מודע בו אנו חיים.

* בקבוצת החלימה החברתית ישתתפו כל משתתפי הכנס.

מנחים

מרית יפה מילשטיין, M.A, אנליטיקאית קבוצתית, מטפלת בפסיכודרמה ושילוב אומנויות ביחידים, זוגות, משפחות וקבוצות. מדריכה מוסמכת. מלמדת ומדריכה במגוון מכללות ובמרפאות וצוותי חינוך ובריאות. חברת סגל ויו"ר לשעבר של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. חברה בועד המנהל של החברה הגרופאנליטית הבינלאומית (GASi). מרפאה להפרעות אכילה ילדים ונוער תל השומר. בעלת פרקטיקה פרטית בגבעת שמואל ותל אביב.

מרית יפה מילשטיין

נימר סעיד, פסיכולוג קליני , מטפל קבוצתי מוסמך ויועץ ארגוני. חבר אפק, הארגון הישראלי ללמידה של תהליכים קבוצתיים וארגונים, חבר האיגוד האמריקאי לטיפול קבוצתי. פסיכולוג קליני בכיר במרפאה לבריאות הנפש, שרותי בריאות כללית, נוף הגליל. פרקטיקה פרטית , חיפה.

נימר סעיד
הקבוצה הגדולה

הקבוצה הגדולה היא מרחב אינטראקטיבי רגשי וייחודי, המניע תהליכים מודעים ולא מודעים המאפשרים לחקור תהליכים המתרחשים בכנס בפרט ובחברה הרחבה בכלל. המרחב הזה הוא מקום של דיאלוג בין יחידים ותתי קבוצות המצויים בו.
בקבוצה זו יושבים המשתתפים, באי ובאות הכנס כולם, במעגלים היוצרים שבלול, המאפשרים תחושות של קרבה מחד ואנונימיות מאידך. המשתתפים מוזמנים להתנסות בכל הפגישות, לחקור את התופעות השונות המשפיעות עליהם בכנס, ברמת הפרט, הקבוצה והחברה בה הם חיים ולחלוק את המחשבות, הרגשות והפנטזיות שלהם בנוגע לאישי ולקולקטיבי.
החופש למצוא את הקול האישי, וההעזה לשתף אותו במסגרת החברתית מעשירים מאד הן את המפגש והן את המשתתפים. ההתנסות בקבוצה הגדולה מצמיחה אותנו כחברה אזרחית ומפתחת את היכולת להקשיב לקולות ולהשמעתם.
ביחד ננסה להתבונן במפגשים התוך-אישיים הבין-אישיים ובסך התהליכים המודעים והלא מודעים המתרחשים בקבוצה הגדולה, ולהקיש מהם על תהליכים דומים, בכנס ובחברה שבה אנו חיים, מתוך הנחת היסוד שלפיה כולנו פוגשים בייצוגי הקבוצה הגדולה בחיים עצמם.

 

** הקבוצה הגדולה מיועדת לכל באי הכנס, משתתפים וצוות גם יחד.

מנחות

ד"ר גילה עפר, פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה ואנליטיקאית קבוצתית. חברה מייסדת ויו"ר לשעבר של מכון תל-אביב לפסיכואנליזה בת זמננו (TAICP) וחברה מייסדת של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריכה במכונים אלו ובתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. בעלת פרקטיקה פרטית בתל-אביב.

ד"ר גילה עפר

סהר רוחאנה, MPA במנהל מערכות בריאות, .R.N, מנחת קבוצות, יועצת ארגונית בגישה פסיכואנליטית-מערכתית, מדריכה ומייעצת למנהלים ולצוותים בארגונים, חברת צוות בכנסים ובסדנאות יחסי קבוצות. מתמחה בתוכנית לפסיכותרפיה גוף נפש רוח.

סהר רוחאנה

ד"ר חגית שחר-פרירא, יועצת ארגונית, מדריכה ומנחת קבוצות; חוקרת ומרצה בתחומים של תהליכים קבוצתיים וארגונים, מנהיגות ומגדר; מנהלת הכנס המדעי ה 9 של העמותה אשר יתקיים בחודש פברואר 23, מקימה ומנהלת של מקום לחיבורים- מרחב פיזי ורעיוני לחיבור בין אנשים מחשבות ופעולות; מורה בתוכנית ליעוץ ופתוח ארגוני גישה פסיכואנליטית-מערכתית; חברת אפק.

ד"ר חגית שחר- פרירא

לקריאת מאמרים – נא ללחוץ על הקישורים:

"ההשלמה ההדדית של חלימה חברתית", מאת: וו' גורדון לורנס וחנה בירן.

 "הקבוצה הגדולה: תהליכים דינמיים, השלכות חברתיות וערך טיפולי", מאת חיים וינברג, דניאל ג'. נ. ווייסהוט (מקבץ 18.1 אביב 2013).

מפגשים חברתיים 2022
יום חמישי

למה לעשות סצנה?

"דיאלוגים דרמטיים"- מהתיאטרון לטיפול הקבוצתי

המשתתף בקבוצה אינו רוצה רק לספר סיפור, אלא דרך הסיפור ובאמצעות המילים הוא רוצה לפעול; להשפיע ולגרום למשתתפי הקבוצה "לעשות" משהו עבורו. כל שפה של יחסים מייצרת עימה גם דרמה, כך שלמעשה המשתתף בקבוצה אינו רק מספר (narrator) אלא גם שחקן (actor).

היות והן בתיאטרון והן באנליזה הקבוצתית, בראש וראשונה מדובר ב"שפה של יחסים", שולח אותנו פוקס באחרית ימיו, ללמוד ממחזאים שכותבים מחזות לתיאטרון, כדי להתבונן בסיפור המסופר דרך היחסים.
בערב חווייתי נחווה באמצעות "דיאלוגים דרמטיים" מהתיאטרון ומהחיים, את ההבדל בין ה"מה" נאמר ל"איך" ובין הטקסט לסאבטקט. נעבור דרך "טקסט לבן", ג'יבריש ודיאלוג קצר ממחזאות קלאסית, כדי לחדד את ייחודה של הפעולה הדרמטית בתיאטרון ואת הקשר שלה לפעולה הטיפולית במעגל הקבוצתי.
מוזמנים ומוזמנות לערב שהוא מעין "חדר חזרות", אך לא יחזור על עצמו, המזמין למשחקיות, הנאה ולמידה.

על המנחה

סיגל נוסבוים פלינט,MA פסיכודרמטיסטית, אנליטיקאית קבוצתית ובמאית תיאטרון. מדריכה מוסמכת מטעם יה'ת ומטעם האיגוד הישראלי לפסיכודרמה. קנדידטית בתוכנית לפסיכותראפיה פסיכואנליטית בגישה ההתייחסותית. מומחית בגישות שונות לטיפול בהתמכרויות והפרעות אכילה , באוריינטאציה פמיניסטית כמו גם בגישות ממוקדות גוף, התמקדות, EMDR וגישת 12 הצעדים. עוסקת בקשר בין אנליזה קבוצתית לפסיכותראפיה התייחסותית דרך הגשר של התיאטרון ומביימת ערביי " דיאלוגים דרמטיים".

סיגל פלינט
יום שישי

ערב "שישי פתוח"

ערב חברתי חופשי ליוזמות קהילת המשתתפים

 

הכנס מהווה מקום מפגש חדש או חוזר עם מנחי קבוצות ממגוון מקצועות ומקומות. בערב זה אנו מזמינים אתכם להתכנס במרחבי המלון, למפגש חופשי עם חברים ותיקים וחדשים, בגבולות הזמן והמקום, עם כיבוד קל ומשקאות.

הנחיית קבוצות
כנס סופשבוע קבוצות
הרשמה 2022

שמחים שבחרת להירשם לסופשבוע קבוצות 19 'כאן יא מכאן'.

בעת ההרשמה יש צורך לבחור קבוצה קטנה שבה תשתתפו לאורך כל הכנס, מתוך רשימת הקבוצות המוצעות, ולסמן את סידור הלינה העדיף עליך. לאחר ביצוע ההרשמה בטופס ההרשמה, יש לדאוג לתשלום.

פרטים על אמצעי התשלום, מלגות ומדיניות הביטולים מפורטים בהמשך.

הסדרי לינה

כפי שמופיע בטבלת המחירים, אפשרויות הלינה הן, שלושה בחדר*, שניים בחדר, או יחיד בחדר. אפשר שלא ללון במלון**, אך למען חווית כנס מלאה אנו ממליצים ללון בין כותלי בית המלון.

לתשומת לב:
* במידה שבחרת חדר לשניים או לשלושה, נוכל להיענות לבקשתך רק ימצאו שותפים רלוונטיים לחדר. מומלץ לחפש באופן עצמאי שותפים לחדר. נא לציין את שם השותף/ה המבוקש/ת בטופס ההרשמה.

** השתתפות בכנס ללא לינה במלון כוללת ארוחות וכיבוד, למעט ארוחת בוקר.

ההרשמה נסגרה. מאחלים כנס מוצלח!

 *חשוב!

חבר – הוא חבר/ת עמותה אשר שילם/ה דמי חברות לשנת 2022. האם עדיין לא חבר/ה? לחץ/י כאן להצטרפות. 

 אמצעי התשלום

ניתן לשלם באחת משתי האפשרויות: 

1. תשלום באמצעות כרטיס אשראי:

הקישור לתשלום מופיע בטופס ההרשמה.

 

2. העברה בנקאית לפי הפרטים הבאים:

עמותה ישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי
בנק מזרחי טפחות: 20
סניף קרית אונו: 467
חשבון: 386407
נא לציין: עבור "סופשבוע קבוצות"

לבירורים וסיוע בהרשמה, ניתן לפנות למזכירות העמותה 054-5248685, isragrouptherapy@gmail.com

מלגות

כל משתתף/ת רשאי/ת להגיש בקשה לקבלת מלגה. בקישור זה תמצא/י את הקריטריונים להגשת מלגה וקישור לטופס האלקטרוני שעליך למלא ולשלוח אונליין.
שימו לב – את הבקשות יש להגיש עד תאריך 27.10.22 ב-12:00.

תרומה לקרן המלגות של העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי

העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי תומכת באנשי/נשות מקצוע העוסקים/ות בתחום הקבוצות, אשר ידם/ן אינה משגת להשתתף בכנסים ובימי עיון שהעמותה מארגנת. זאת, מתוך תפיסת הערבות ההדדית כערך מרכזי בקהילה המקצועית ככלל ובעמותה בפרט. על מנת לאפשר לאנשי/נשות מקצוע אלה להשתתף בפעילות העמותה ובכך לתרום להתפתחותם/ן המקצועית, אנו מזמינים/ות אותך לתרום לקרן המלגות של העמותה. לפרטים נוספים בנושא מלגות – לחצו כאן.

מדיניות ביטולים

מועד                                     אחוזי החזר מתשלום
עד ה- 29/9                         70%
בין ה- 30/9 – 22/10          50%
בין ה- 23/10 – 30/10        25%
החל מ- 1/11                        אין החזר

אנו פונים ומציעים לכם להקדים את הרשמתכם כדי:

  • ליהנות מהתעריפים המוזלים של ההרשמה המוקדמת.
  • ליהנות מאפשרויות הבחירה של מגוון הקבוצות הקטנות. בתום ההרשמה המוקדמת, קבוצות שכבר שובצו במלואן, לא תהיינה זמינות למאחרים להצטרף.
כנס טיפול קבוצתי
הדרך והמקום 2022

מלון עדן אין

דרך אהרון 2 זכרון יעקב

השהות בכנס עם לינה כוללת 3 ארוחות ביום, שתייה חמה/קרה וכיבוד קל במהלך היום. אלו הבוחרים/ות ללון מחוץ למלון יהנו מארוחות וכיבוד למעט ארוחת בוקר.
הסדר לינה – בעמוד ההרשמה לכנס.

את הדרך לזכרון יעקב אפשר לעבור יחד או לחוד, בתחבורה הציבורית או ברכב הפרטי.
אם אתם ברכב פרטי ולא מעוניינים לנסוע לבד, אנו סבורים שיימצאו משתתפים שישמחו לחלוק אתכם את הדרך, ולכן מציעים לעזור בחיבורים. המעוניינים יכולים להשאיר פרטים בטופס ההרשמה.

מלון עדן אין

– האוכל במלון כשר וחלאל. כמו כן, יש בו בית כנסת אשר משמש את כלל אורחי המלון, הכולל ספר תורה אשכנזי, סידורים, זמירות של שבת וחומש.

– המלון מותאם לבעלי מוגבלויות וכולל: 2 חדרים מונגשים, מעברים מונגשים לשירותים המרכזיים בלובי המלון, לחדר האוכל ולאולם ההרצאות, מערכת שמע "לולאה" בקבלה ובאולם הכנסים, מעלון בבריכה ומשטחי סימון לכבדי ראייה.

אחרית דבר

בסוף השבוע שחלף התקיים כנס קבוצות ה-19 שלנו בהשתתפות של כ-120 חברי וידידי העמותה.
הכנס אפשר לכולנו להשתהות, להתבונן, להכיר ולהיות יחד, כמו גם לעבד חומרים אישיים, קבוצתיים וחברתיים ונראה שזכינו כולנו לרגעים משמעותיים, נוקבים ובעיקר רגעי חסד.
אנו מברכים ומודים לכל באי הכנס, להנהלה בראשות סא'יד תלי, למנחים ומשתתפים כאחד.
המנחים אשר נתנו את מיטבם במסירות ובהתמסרות לתפקיד ובעיקר אתם המשתתפים אשר שוב ושוב, שנה אחרי שנה צובעים את הכנס בצבעים עזים של מסורת, קשר ותשוקה לעולם הקבוצות.

בימים הקרובים נעביר טופס משוב בו נשמח לקבל את חוות דעתכם כדי לשמר ולהשתפר בעתיד.
להתראות בכנס השנתי ה-20.

אביחי אבידור
יו"ר העמותה

דילוג לתוכן