קבוצה פוגשת פילוסופיה

הנחיית קבוצות תמונה גנרית ארכיון

קבוצה פוגשת פילוסופיה

קבוצה פוגשת פילוסופיה

הנחיית אנשים הצורכים סמים ומין באופן קבוע

יום חמישי 21.5 בשעה 20:30 – 22:00
מפגש ZOOM

כולנו חווים תקופה שבה אפילו פעולות שגרתיות כמו יציאה מהבית, הליכה לעבודה וחיבוק של סבא וסבתא, מעוררות בנו שאלות פילוסופיות על חיים ומוות, חופש בחירה, מוסר ואתיקה.

גם כמנחי קבוצות, לעתים אנו מוצאים את עצמנו בסיטואציות שמערערות את ביטחוננו לא רק ביחס להתערבות זו או אחרת שעשינו אלא הרבה מעבר לכך. למשל, לפתע לא ברורה לנו התכלית שלשמה הקבוצה נוצרה מלכתחילה, או מהי מידת החופש שיש לנו "בשם ההנחיה" לקבל ערכים ותפיסות עולם של משתתפים שסותרים לחלוטין את הערכים האישיים שלנו. לשאלה הפילוסופית פוטנציאל השפעה רב עוצמה על העבודה הקבוצתית, יחד עם זאת, היא לא תמיד אינטואיטיבית לנו תוך כדי תהליך ההנחיה.

אנו מזמינים אתכם למפגש שמטרתו לבחון את השאלות הפילוסופיות שהנחית קבוצה קשה ומורכבת יכולה לעורר, ואיך הזווית הפילוסופית מעשירה ומרחיבה את עבודת המנחה.

במפגש תוצג קבוצה לאנשים שמקיימים אורח חיים של Chemsex (הלחם של המילים Chemicals ו – Sex). הקבוצה הוקמה על ידי הועד למלחמה באיידס והונחתה על ידי אבישג רובינשטיין ואילון סלייטר, שיציג את הקבוצה ודילמה פילוסופית אחת הנגזרת מתוך הנחיית אנשים הצורכים סמים באופן קבוע, משתתפים במסיבות מין ממושכות, ומפגינים עקב כך שלל התנהגויות המסכנות את עצמם ואת הסובבים להם.

לאחר הצגת הקבוצה, תציג הפילוסופית דר' רחל אבן כיצד רואה הפילוסופיה את הדילמה הקבוצתית, ולאחר מכן יערך דיון מונחה עם המשתתפים, שמטרתו לבחון כיצד תורמת הזווית הפילוסופית להבנת הקבוצה, ואיפה היא פוגשת כל אחד ואחת מהמשתתפים בקבוצות שהם מנחים.

מנחות הדיון: מיכל אלמגור וד"ר תמר שגיב.

על המנחים

ד"ר תמר שגיב: מרצה בכירה בתכנית להתנהגות ארגונית, הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, מנחת קבוצות ומדריכה, פסיכותרפיסטית, סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית, פרקטיקנטית במרכז לבריאות הנפש גהה.

ד"ר תמר שגיב

אילון סלייטר: יועץ ארגוני ומנחה קבוצות, חבר סגל התוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב.

אילון סלייטר

ד"ר רחל אבן עוסקת בייעוץ פילוסופי פרטני. תחום התמחותה הוא פילוסופיה של השפה, ופילוסופיה טרנספורמטיבית של מחשבה ודרך חיים.

ד"ר רחל אבן

מיכל אלמגור פסיכולוגית קלינית מדריכה ומנחת קבוצות. בנוסף לקליניקה פרטית, מיכל מלמדת באוניברסיטת חיפה ומדריכה צוותים מקצועיים בתחום הפסיכותרפיה והנחיית קבוצות. מיכל מנחה קבוצות כתיבה, ובכך עסק דוקטורט שהגישה לאחרונה במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן.

ד"ר מיכל אלמגור
דילוג לתוכן