מדברים קבוצה – 11/3

הנחיית קבוצות תמונה גנרית ארכיון

מדברים קבוצה – 11/3

מדברים קבוצה: 'כל אחד יכול לכעוס – אין קל מזה'
בואו לדבר קבוצות

הנכם מוזמנים להמשך הסדרה אשר נועדה לאפשר הרחבה והעמקה של מיומנויות הנחיה למנחי קבוצות ומטפלים קבוצתיים מדיסציפלינות שונות. המפגשים יערכו במתכונת של הרצאה במליאה ודיון בסיום. את ההרצאות יעבירו אנשי מקצוע מומחים בתחומם, מתחומים מגוונים של עולם הקבוצות. מתכונת זו תאפשר העמקה תאורטית מחד, ועיבוד חוויתי ב"כאן ועכשיו".

כל אחד יכול לכעוס – אין קל מזה

"אך לכעוס על האדם הנכון, במידה הנכונה, בזמן הנכון, למטרה הנכונה ובדרך הנכונה – אין זה דבר קל כלל ועיקר." (אריסטו)

המפגש יתקיים ביום חמישי 11.3.21 בין השעות 20:00 – 21:30
התכנסות ב- 19:45

ZOOM

במשך יותר מעשרים שנה אני פוגש במאות גברים שהתנהגו באלימות במרחב הזוגי משפחתי, במסגרת מרכז גליקמן לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בתל אביב. לפני כשנתיים החלטתי לפתוח את הקבוצה גם לנשים הסובלות מהתקפי זעם במרחב הזוגי משפחתי ולהפוך אותה לקבוצה מעורבת. וביחד, היא לומדת כלים ומיומנויות ליציאה ממעגל האלימות.

הקבוצות מהוות מרחב מגוון להשמעת הקול, הן של התוקפן והן של הקרבן, ומלמדות בין השאר איך הקרבנות מצויה אצל התוקף ואיזה תוקפנות קיימת אצל הקרבן.

בחודש מרץ 2020 מגפת הקורונה והסגרים נכנסו לחיינו, והקבוצה הפכה לקהילה מקוונת גדולה. שינוי זה השפיע על אופן הנחיית הקבוצה על ידי תמיר, כמו גם על הרחבת הקהילה באופנים שונים.

בחלק המתודולוגי ננסה להבין האם יש תהליכים אופייניים לקבוצות של גברים אלימים המייחדים אותם לעומת תהליכים של קבוצות אחרות והשפעתם על תהליכי העברה והעברה נגדית, והשינוי הנדרש בסגנון ההנחיה במעבר מקבוצה פסיכו-חינוכית קטנה לקהילה מקוונת גדולה.

תוכנית הערב:

הרצאה 70 דקות

דיון בהשתתפות הקהל 20 דקות

תמיר אשמן (MSW) מנהל הפורום ללימודי גברים באוניברסיטת תל אביב, מנהל אקדמי של התוכנית ללימודי גברים באוניברסיטת תל אביב, מומחה בתחום הטיפול באלימות במשפחה וחבר סגל בתוכנית הדו שנתית למנחי קבוצות באוניברסיטת תל אביב. מרצה/מנחה במסלולים לתארים מתקדמים בעבודה סוציאלית, ובבית הספר המרכזי לעובדים סוציאליים. בעלים של מרכז לעבודה סוציאלית ותנועה בתל אביב , ויוצר הקורס "ללמוד לכעוס נכון."

תמיר אשמן

ועדת היגוי

אביחי אבידור ויעל סגל

דילוג לתוכן