תוכנית שנתית 2018

הנחיית קבוצות תמונה גנרית ארכיון

תוכנית שנתית 2018

תכנית שנתית - 2018

התכנית השנתית לשנת 2018 גובשה בחלקה על ידי ועד העמותה שסיים תפקידו בנובמבר 2017, וכך גם מסגרת התקציב ל-2018. אלה שמשו תשתית טובה להתחלות חדשות של הוועד הנבחר. המשך פיתוחה של התכנית נעשה על ידי ועד העמותה החדש, שהחל עבודתו בדצמבר 2017.

בעיתוי בו אנו מציגים את התכנית, חלקה כבר התקיים, חלקה מתוכנן, ויתכן שעוד נופתע מפעילויות ויוזמות חדשות… אז הכירו את הפעילות שלנו, והשאירו פתח לדברים חדשים גם בהמשך השנה!

הנחיית קבוצות

ינואר – יוני 2018

בינואר התקיים הערב הראשון מתוך סידרה של תשעה מפגשים של "ערבי חמישי בקבוצה". ששה מהערבים מתקיימים בתל אביב בסמינר הקיבוצים, ושלושה בירושלים ב"משעולים". נושא הסדרה השנה: "דיאלוג בתוך קונפליקט". נושא הערב הראשון: "אירוע בין קבוצתי בגישת בסוד שיח", והוא הועבר ע"י רותי דואק ומרים פרוכטמן.

פברואר 2018

בפברואר התקיים הכנס המשותף "לגלוש על הגל הכאוטי", במכללת רופין, בהשתתפות העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי עם אי"פא, אפק, המכון לאנליזה קבוצתית וחטיבת הפסיכולוגים התעסוקתיים בהפ"י.
התכנית המגוונת של הכנס נתנה במה להנחיה קבוצתית ולעבודה עם הפרט בקבוצה. הוצגו גישות ומתודות מגוונות, עם דגש על היכולת להתבונן באותו "מקרה" או דילמה מזוויות ראייה והבנה שונות. הדבר אפשר למידה חדשה, שהתאפשרה במרחב שיש בו ריבוי זוויות ראייה, ואפשרות להחזיק את הזווית הייחודית, כמו גם, לעתים, ליצור אינטגרציה חדשה.

בהמשך החודש התקיים בתל אביב ערב חמישי בנושא "המסע לתוך השלם", שהועבר ע"י ד"ר רותי שמש וגלית יצחקי-דרייזין, וערב נוסף בסדרה התקיים בירושלים בנושא: "שבט. אחים. גם יחד?", שהועבר על ידי רחל רוזנברג ודורי בר לב.

במהלך פברואר 2018 תוכנן להתקיים יום סיור ועיון – לדעת/לא לדעת: עם הבדואים בדרום, אך הוא בוטל מסיבות שונות.

מרץ 2018

במהלך מרץ התקיים באוניברסיטת ת"א מפגש "מקבץ בסלון" עם אפרת ציגנלאוב, על מאמרה
"סייג לחכמה שתיקה". המאמר התפרסם ב"מקבץ" בגיליון נובמבר 2017. ערב נוסף בסדרה מתוכנן לספטמבר 2018, בתל אביב
מפגש בסדרת ערבי חמישי התקיים בתל אביב בנושא "מהו דיאלוג בחברה מרובת זהויות?" בהנחיית מרים שפירא.

אפריל 2018

במהלך אפריל התקיימו שני ערבי חמישי – בתל אביב ערב חמישי בנושא "חיבוק הניגודים", שהועבר ע"י קרני ישי, ובירושלים ערב בנושא "עקדת יצחק – מה מורישה לנו פרשת העקדה? ", שהועבר על ידי צבי מילר.

מאי 2018

במהלך מאי הועבר בתל אביב ערב חמישי בנושא "זהויות מגדריות בקבוצה אנליטית" ע"י ד"ר רועית דהן, ובירושלים ערב בנושא "חוויה מן הסרטים: קונפליקט ודיאלוג במשפחה" בהנחיית ד"ר דניאל וויסהוט.

יוני 2018

במהלך יוני אנו מקיימים את האספה הכללית של העמותה. במפגש המקדים לאספה תועבר הרצאתו של יהושע לביא "עְַנָוָה במטריקס הארגוני: מנהיגות רִשְתִּית בצוות של צוותים".

ערב חמישי בתל אביב בנושא "האישי פוגש את הלאומי, איך זה ייגמר?" יועבר ע"י סאיד תאלי.

מקבץ

יולי 2018

פרסום כתב העת מקבץ, גיליון מספר 23.1 מתוכנן ליולי 2018

 

אוגוסט 2018

הרצאת פוקס ה-42, שהועברה בלונדון במאי 2018;
Beyond Rejection, Glory and the Soldier's Matrix: the Heart of my Group Analysis
תינתן על ידי ד"ר רובי פרידמן בסוף אוגוסט, בשיתוף פעולה של העמותה עם המכון לאנליזה קבוצתית.

ספטמבר – אוקטובר 2018

ערבי מקבץ המתוכננים בת"א ובירושלים יתקיימו במהלך ספטמבר ואוקטובר. בת"א נקיים ערב מקבץ הקשור לנושא גבולות, ואמנות בניית קשרים בקבוצה, שתעביר ד"ר לייקי גרוניק, ובירושלים, ערב מקבץ מתוך סדרת המפגשים (שתתקיים על פני השנה) סביב הנושא "לשוט על מים סוערים – רגעים קשים בקבוצה" (עם כותבי המאמרים- חני בירן, פלג דור-חיים, שמואל ברנשטיין ועידית קאופמן-סטרול).

אוקטובר 2018

באוקטובר תפתח סדרת מפגשים חדשה "מדברים קבוצה", שמטרתה לאפשר למידה והתפתחות למנחי קבוצות דרך לימוד תאורטי והתנסות בעבודה קבוצתית כמשתתפים, סביב נושא מרכזי בהנחיית קבוצות. מפגשים אלה יהיו בנויים סביב הרצאה שלאחריה התנסות ועבודה קבוצתית ב-2-3 קבוצות הנחיה במקביל. הערב יסתיים במליאה קצרה לאיסוף תובנות ומשמעויות שנלמדו/התרחשו במהלך הערב.

נובמבר 2018

סופשבוע קבוצות ה- 15, בנושא "גבולות", יתקיים בתאריכים 15-17 לנוב' בזיכרון יעקב. הכנס מיועד למנחי קבוצות, מטפלים קבוצתיים ואנשי מקצוע שנושא הקבוצות קרוב לליבם: מהחינוך ומהרווחה, מתחומי העבודה החברתית, בריאות הנפש והגוף, ממסגרות הניהול, הייעוץ הארגוני וההתפתחות האישית. הכנס מזמן למידה מתוך התנסות חווייתית במרחבים קבוצתיים דינמיים מגוונים ומאפשר למנחי הקבוצות המשתתפים בו פסק זמן להתבוננות באזורי חייהם האישיים, החברתיים והמקצועיים.

במהלך נובמבר – פרסום חוברת מקבץ נוספת (גיליון 23.2).

דצמבר 2018

נרצה לקיים "יום מקבץ" – יום לימוד ועיון על נושא מרכזי שבא לידי ביטוי בפרסומים של כתב העת מקבץ במשך השנים. אנו רואים בזאת עוד במת לימוד והתפתחות למנחים ולמטפלים קבוצתיים, תוך למידה מניסיונם של אחרים ואפשרות לשתף בניסיון המצטבר של כלל המנחים בעמותה גם מניסיונם בעבודה בשטח.

*ייתכנו שינויים ותוספות לתכנית.

דילוג לתוכן